Twomey vína

Twomey
  • Year: 1999
  • Location: US, Kalifornie

Annual Production: NEUPLATŇUJE SE

Historie

Rodina Duncanových, která vlastní také společnost Silver Oak, získala v roce 1999 ranč Soda Canyon v Napě a vysadila zde révu Merlot klonovanou ve Francii. Vinařství Twomey, vysazené ve vulkanické, dobře odvodněné půdě a těžící z téměř dokonalých pěstitelských podmínek, není ničím jiným než vynikajícím!

Ačkoli bylo založeno teprve v roce 1999, využilo více než 40 let zkušeností ve světě vinařství, které získalo díky zkušenostem rodiny Duncanových ze společnosti Silver Oak. Ve společnosti Twomey se řídí stejným étosem jako ve společnosti Silver Oak, kterým je “vyrábět výjimečná vína vhodná k jídlu, která jsou po uvedení na trh lahodně pitelná.” Zaměřili se na rozšíření klasického kalifornského Cabernetu Sauvignon o další odrůdy, které v té době nebyly synonymem pro Kalifornii. Jako první přišel na řadu Merlot a po něm Pinot Noir a Sauvignon Blanc pocházející z nejlepších apelací v Kalifornii.

Využíváním udržitelných postupů, které zdokonalil Silver Oak, vytvářejí báječná a neobvyklá vína s využitím technik, které zakladatel vinařství Twomey, Daniel Baron, vyvinul během svého působení v Saint Emilion. Tyto zkušenosti se přenesly do některých postupů, které se nyní ve společnosti Twomey používají. Při výrobě Merlotu se používá metoda známá jako soutirage traditionnel, která spočívá v dekantování vína mezi sudy. To se provádí za účelem projasnění vína a během 18měsíčního zrání se provádí šestkrát.

Díky několika akvizicím může Twomey nabízet špičková vína i z jiných odrůd. Rulandské modré z několika různých špičkových apelací a také Sauvignon Blanc rozšířily nabídku Twomey - i když stále dbají na to, aby kvalita byla co nejvyšší.

Lokalita

3000 Westside Rd,

Healdsburg,

CA 95448

Vlastnictví

Rodina Duncanů

Zajímavá fakta

Merlot vyráběný v Twomey se řídí technikami a postupy, které se hlavní vinař naučil, když pracoval v Pomerolu a Saint Emilion.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.