Corte Figaretto vína

Corte Figaretto
  • Year: 2004
  • Location: IT, Benátsko

Annual Production: 45 000 lahví

Historie

Rodinný statek Corte Figaretto se nachází v srdci Valpanteny, v jižně exponovaném údolí severně od Verony mezi městy Poiano a Quinto. V letních měsících se zde ve výrazném středomořském klimatu těší chladnému večernímu vánku z pohoří Lessino, který umožňuje, aby se teplota vzduchu v průběhu dne měnila a hrozny mohly dosáhnout plné zralosti s polyfenolickými a antokyanovými vlastnostmi.

Oblast je chráněna kopci a vinicemi a je považována za ideální pro pěstování vyzrálých odrůd červeného vína s plnou chutí. Výhonky a hrozny jsou ručně vybírány tak, aby byla vyvážena nejlepší kvalita a kvantita.

Lokalita

Via Clocego, 48, 37142 Poiano

Verona, Itálie

Současný vlastník

Mauro Bustaggi

Zajímavá fakta

Vinice se pyšní řadou odrůd Corvina, Molinara, Rondinella a Corvinone, z nichž každá má své místo v rámci lahodných červených vín Valpolicella, která Corte Figaretto nabízí. Každý rok v říjnu bratři ručně sbírají hrozny z těchto původních vinic ve vysoko položené oblasti Brolo del Figaretto a pečlivě vybírají zralé a zralé hrozny, které dodávají jejich nabídce výrazně bohatou chuť. Hrozny se přirozeně suší nad sklepem, poté kvasí v ocelových sudech a zrají dva roky v dubu a poté šest měsíců ve skle. Sklep byl otevřen v roce 2004, i když rodinná vinařská tradice sahá mnohem dále. Jejich vášeň pro víno je velmi patrná a Corte Figaretto je známé svými silnými, odvážnými a zároveň elegantními víny.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.