Anima Negra vína

Anima Negra
  • Year: 1994
  • Location: ES, Mallorca

Historie

Ànima Negra byla založena v roce 1994 na nádherném ostrově Mallorca dvěma přáteli a vinaři samouky, Pere Ignasi Obradorem a Miquelàngelem Cerdou. Prvním ročníkem této dvojice byly pouhé dva sudy hroznů odrůdy Callet, které vyrobili v několika nepoužívaných nádržích na mléko na Pereho rodinné mléčné farmě.

Vinaři z Amisfieldu věří v minimální vinařské zásahy, které jim v konečném důsledku dávají vína nejvyšší kvality s odrůdovou čistotou, kterou tato metoda přináší. Ve spojení s velmi přísným řízením výnosů nabízí ovoce nejvyšší kvality koncentrované chutě, které se rozvíjejí v komplexní, velmi zajímavá vína.

Lokalita

Ànima Negra Tercera Volta, 18

07200 Felanitx - Mallorca

Vlastnictví

Soukromé vlastnictví

Zajímavá fakta

Vinařství je považováno za jednoho z nejlepších španělských výrobců přírodních vín díky svému závazku k biodynamickým postupům, suchému hospodaření na vinicích a používání divokých kvasinek ke kvašení. Jejich vlajkovou lodí je víno AN, které se skládá především z místní odrůdy Callet a také z některých odrůd Mantonegre a Fogoneu. Hrozny se sklízejí ručně ze starých vinic v podoblasti Son Negre, kde intenzivní letní slunce vytváří dokonale zralé ovoce s velkou koncentrací.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.